5 zalet drewnianych regałów

Urządzając wnętrza w domach i mieszkaniach wiele osób chętnie, sięga po meble i dodatki wykonane z naturalnych materiałów m.in. drewna, szkła czy też ceramiki. Jednym z najbardziej funkcjonalnych elementów są uniwersalne regały drewniane, które sprawdzą się w pomieszczeniach zaaranżowanych w różnych stylach od klasycznych, po eleganckie, kończąc na boho. W tym artykule przedstawimy 5 najważniejszych zalet, które decydują o tym, że meble tego typu są tak popularne.

Drewno – materiał trwały i wytrzymały

Surowiec ten wykorzystywany jest do tysięcy lat ze względu na swoje świetne właściwości. Co więcej, obecnie dzięki rozmaitym sposobom impregnacji jesteśmy w stanie dodatkowo przedłużyć jego żywotność i wytrzymałość. Drewniane regały są bardzo trwałe, gdyż materiał, z które są zrobione, charakteryzuje się m.in. wysoką odpornością na zginanie oraz rozciąganie. Ponadto jest stosunkowo łatwy w obróbce.

Oczywiście trwałość zależy również od rodzaju i klasy drewna. W tym należy pamiętać, że wykonane z gorszego surowca (pod względem klasy) elementy mogą mieć liczne sęki, które często wypływają na podatność na uszkodzenia. Poza tym nie bez znacznie pozostają również czynniki atmosferyczne i środowiskowe, na które może być narażony m.in. regał drewniany.

Wysokie walory estetyczne

Nietuzinkowy wygląd i naturalna struktura drewna bardzo często górują nad wyglądem materiałów sztucznych. Z tego też względu meble takie jak drewniane regały cieszą się dużą popularnością. Ponadto surowiec ten pasuje do wielu elementów, świetnie łączy się zarówno z roślinnymi aranżacjami, jak i eleganckimi czy też prostymi formami. Idealnie będzie współgrał z cegłą, szkłem, ceramiką i innymi.

To doskonałe rozwiązanie dla osób, które stawiają na naturalne wyroby. Ponadto drewniany regał ma unikalną strukturę drewna. Ciekawe usłojenie, które można podbić za pomocą m.in. lakieru, na pewno doda nietuzinkowego oblicza pomieszczeniu, w którym znajdzie się ten mebel. Co więcej, drewno starzeje się w możliwe najlepszy sposób – często meble te zyskują głębszą barwę i unikalny charakter, co dla wielu jest ważną zaletą.

Regały drewniane pasujące do różnych aranżacji

Wnętrza w stylu nowoczesnym, eleganckim, loftowym, skandynawskim, rustykalnym a może klasycznym? Bez względu na to, na jaką aranżację postawiliśmy w domu czy też mieszkaniu, to regał drewniany świetnie odnajdzie w każdej z opcji. Oczywiście dużą rolę odgrywa również wybarwienie drewna, które możemy z łatwością zmieniać za pomocą m.in. dedykowanego lakieru.

Ogromne możliwości pod względem upcyklingu

Kupując regał drewniany, możemy cieszyć się nim przez długie lata. Dzięki temu meble tego typu mogą przechodzić z pokolenia na pokolenie. Ponadto drewno ma bardzo wiele możliwości pod względem upcyklingu. Dzięki temu nieco podniszczone elementy można z powodzeniem, nawet samodzielnie, jeśli są to niewielkie ubytki, naprawić i korzystać z tego wyrobu jeszcze przez długi czas.

Dodatkowo drewniane regały, jeśli w jakiś sposób zostały mocno uszkodzone i nie mogły dalej pełnić swojej funkcji, można z powodzeniem przerobić i nadać im innej funkcji. Warto również wspomnieć, że po wielu latach, w sytuacji, gdyby drewno nie nadawało się do użytku czy też upcyklingu można je poddać recyklingowi. Dzięki temu surowiec ten jest świetnym wyborem, a regały z niego zrobione na pewno warto postawić w pomieszaniach swojego domu czy też mieszkania.

Uniwersalność regałów drewnianych

Ogromną zaletą tego rodzaju mebli jest ich wielofunkcyjność – świetnie sprawdzą się w różnych pomieszczeniach. Z powodzeniem można je ustawić w salonie, pokojach, sypialniach, domowych biurach, przedpokoju, a nawet łazience (po zaimpregnowaniu odpowiednim preparatem chroniącym przed wilgocią).

Poza funkcją dekoracyjną służą również do przechowywania rozmaitych rzeczy od ozdób w salonach, po zabawki w dziecięcych pokojach, kończąc na przetworach i narzędziach w garażach czy też schowkach. W świetny sposób pomagają w utrzymaniu porządku i dobrym zagospodarowaniu przestrzeni. Oczywiście to także niezbędny dodatek dla miłośników książek – dzięki odpowiedniemu udźwigowi regały drewniane pomieszczą wiele ciekawych publikacji.

Ponadto meble te może posłużyć jako oddzielnie części domu np. jadalni od salonu. Zaletą tego rozwiązania jest, możliwość szybkiej zmiany oraz stosunkowo niski koszty porównując np. do konieczności wstawienia ściany itp.

Dzięki tym zaletom na pewno warto rozważyć dodanie drewnianych mebli do aranżacji swojego domu lub mieszkania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl