Domowa biblioteczka – jak wybrać odpowiedni regał na książki?

Biblioteczka domowa to Twoja wizytówka. Dzięki niej wyeksponujesz swoje zbiory ulubionych książek, a także stworzysz idealne tło na telekonferencje w czasach pandemii. Regały na książki to niezbędne meble, które nie tylko posłużą do przechowywania, ale również sprawdzą się jako niezwykłe elementy dekoracyjne. Umiejętnie wykorzystane mogą nawet wydzielić odrębną przestrzeń i oddzielić salon od aneksu kuchennego czy stworzyć miejsce do pracy.

Jak wybrać odpowiedni regał na książki?

Przede wszystkim mebel powinien być dobrze dopasowany do warunków pomieszczenia. Najczęściej mebel stawiany jest pod ścianą, do której może być dodatkowo przymocowany. Istotną kwestią jest dopasowanie jego wysokości, a także odpowiednia szerokość półek. Powinny one być na tyle szerokie, by grzbiety książek nie wystawały. Jeśli nie chcemy, by wyróżniał się w aranżacji wnętrza, warto dobrać kolor mebla zbliżony do koloru ścian, w ten sposób “wtopi się” w przestrzeń.

Regały klasyczne czy modułowe?

Jeśli przestrzeń pozwala Ci na nieskrępowane ustawienie regałów nawet na całej ścianie, stworzysz wrażenie idealnie zorganizowanej przestrzeni. Jeśli jednak pomieszczenie jest nietypowe, posiada skosy, warto zdecydować się na rozwiązanie modułowe. Dzięki temu w łatwy sposób dopasujesz skompletowane moduły do przestrzeni, optymalnie ją wykorzystując. Klasyczny, prostokątny regał może być wyposażony w dodatkowe szuflady czy szafki do przechowywania dokumentów. Najczęściej wybierane są meble z drewna, jednak mogą być również wykonywane ze szkła czy metalu. Zawsze należy wybrać solidny materiał odporny na duże obciążenia.

Ważny element aranżacji

Niezależnie, czy zdecydujesz się na mebel klasyczny czy nietypowy, możesz dzięki niemu odmienić wygląd pomieszczenia. Odpowiednie ustawienie mebla ma wpływ na cały wystrój wnętrza. Jeśli chcesz, by się wyróżniał, zdecyduj się na niebanalny kolor lub nietypowy kształt taki, jak plaster miodu czy okrąg. Półki na książki mogą okalać również łóżko w sypialni czy fotel w salonie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl