Jak rozpoznać meble z drewna naturalnego?

Za co cenimy drewno? Za jego uniwersalność, wytrzymałość i to coś, co sprawia, że wnętrze zyskuje nieodparty urok. Nie bez przyczyny więc tak chętnie decydujemy się na zakup mebli wykonanych z naturalnego surowca. Jednak czy aby na pewno sięgamy właśnie po to, czego chcemy? Okazuje się, że "meble z drewna" i "meble drewniane" to dwa zupełnie różne pojęcia. Sprawdźmy, czym się od siebie różnią i jak rozpoznać naturalny surowiec.

Meble drewniane czy z drewna? Sprawdź, w czym tkwi różnica

Na co dzień niejednokrotnie spotykamy się z dwoma tymi określeniami, których w potocznym języku używa się zamiennie. W rzeczywistości jednak to dwa różne rodzaje mebli. Podczas wyboru wyposażenia do domu lub biura warto przekonać się, czy rzeczywiście mamy do czynienia z naturalnym czy udawanym drewnem.

Po pierwsze, zwróćmy uwagę na to, w jaki sposób meble opisuje ich producent. Nazwa "z litego drewna" oznacza, że faktycznie mamy do czynienia z oryginalnym surowcem, na którym nam zależy. "Drewniane" mogą (choć nie muszą) okazać się natomiast tymi, które wykonane zostały z materiałów podobnych do naturalnego, ale gorszego jakościowo. Zwykle jako zamienników używa się płyt wiórowych oraz MDF.

Po drugie - zwróć uwagę na szczegóły, takie jak wygląd oraz waga. Lity surowiec jest znacznie cięższy i twardszy od tego "udawanego", a co za tym idzie, stabilniejszy i wytrzymalszy. Gołym okiem można zauważyć też, czy meble w rzeczywistości nie zostały wykonane z kruchej i znacznie mniej odpornej na zniekształcenia płyty MDF lub co gorsza, zwykłej płyty wiórowej.

Warto mieć też na uwadze, że producenci często uciekają się do postępu sugerując, że meble są w całości wykonane z sosny lub dębu - jeśli przyjrzymy się natomiast bliżej okazuje się, że naturalne są tylko wybrane elementy całości, reszta natomiast tylko je przypomina.

Meble z drewna – wybierz właściwie

Jeśli chcemy, aby dom lub biuro zdobiły meble z naturalnego surowca, zwróćmy uwagę na tych kilka wymienionych czynników. Cena również nie będzie bez znaczenia: jest ona nieco wyższa, co wynika nie tylko z pracy, jaką włożono w ich produkcję, ale także jakości wykonania oraz samego materiału: drewno znacznie dłużej zachowuje swoje walory użytkowe oraz estetyczne, w przeciwieństwie do płyt MDF i innych zamienników udających naturalny surowiec.

Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl