Regały drewniane do spiżarni

Kuchnia to dla wielu miejsce, w którym można się odprężyć, skupić na przyjemnościach lub przyjąć gości. Dobrze, jeśli pod ręką zawsze znajdzie się coś smacznego. Dodatkowa przestrzeń przeznaczona do przechowywania żywności oraz sprzętów kuchennych to bardzo wygodne rozwiązanie w każdym domu. Spiżarnia nie musi posiadać spektakularnych rozmiarów. Do jej stworzenia wystarczą drewniane regały.

Spiżarnia - drugie serce domu

Nie bez przyczyny mówi się, że kuchnia to centrum każdego domu. To w niej spotykamy się z rodziną, popisujemy zdolnościami kulinarnymi (bądź ich zupełnym brakiem, co wcale nie odbiera radości z gotowania) lub uczymy czegoś nowego. To właśnie tam kierujemy kroki, gdy chcemy coś przekąsić lub ugościć przyjaciół. Wielu z nas lubi robić zapasy oraz przyrządzać własne przetwory. Gdzieś to wszystko trzeba jednak przechowywać. Na większą liczbę produktów w zwykłej kuchni najczęściej brakuje miejsca. Pomocne okazują się dodatkowe półki. Istnieje jednak inna, znacznie ciekawsza możliwość - stworzenie własnej spiżarni.

Gdzie ustawić drewniany regał?

Schowek na jedzenie nie musi zajmować wiele – wystarczy, że zostanie oddzielony od kuchni lub jadalni. Miejsce na drewniany regał, który pomoże w stworzeniu dobrze zorganizowanej przestrzeni, można znaleźć wszędzie. Szczęście ma ten, kto dysponuje dużym pomieszczeniem z dodatkową wnęką lub piwnicą. Taka przestrzeń jest idealna do tego, aby stworzyć w nim schowek na przetwory. Małe mieszkanie? Nie trzeba rezygnować z tego powodu z domowej spiżarni - przy pomocy drewnianych regałów z powodzeniem można wygospodarować miejsce idealne do tego, aby zgromadzić w nim domowe smakołyki. Istnieje też ogromny plus – zawsze będą w zasięgu ręki!

Regały drewniane do spiżarni - jakie wybrać?

Wybór jest bardzo prosty: do stworzenia schowka na żywność przyda się każdy mebel o solidnej konstrukcji z półkami o szerokim rozstawie. Dzięki temu zmieścimy na nich słoiki z przetworami i suchy prowiant, ale także większe garnki, worki z warzywami oraz akcesoria kuchenne. W spiżarni świetnie sprawdzą się regały z drewna sosnowego z ażurowymi półkami o lekkiej konstrukcji lub meble bukowe przeznaczone do przechowywania cięższych przedmiotów. Każdy wybór okaże się korzystny, o ile zostanie dopasowany do naszych potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl