Z czego można wykonać regał?

Sterta książek na szafce nocnej rośnie? Okazuje się, że wszystkie półki już zajęte? A może denerwują Cię buty porozrzucane po całym przedpokoju, bo przecież w szafce nie ma już miejsca? Pomyślałeś, by samemu skonstruować półeczkę? Okazuje się, że jest wiele możliwości by samodzielnie stworzyć funkcjonalny regał bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy.

Pomysłowe regały

Pewnie nawet nie wyobrażałeś sobie, że może to być tak łatwe. Lubisz industrialne wnętrza? Idealnie w taką stylistykę wpisze się regał stworzony z... cegieł. Wystarczy prosta konstrukcja, zwykłe deseczki z drewna i trochę cementu, by stworzyć mebel w surowej stylistyce. Wybuduj dwie ceglane wieże w odpowiedniej odległości i umieść między nimi, co kilka cegieł, drewnianą deskę.

Zalegają Ci w piwnicy niepotrzebne skrzynki po owocach? Poczuj się hipsterem i sam zaprojektuj z nich półeczkę. Wystarczy oszlifowane skrzynki skręcić ze sobą w odpowiedniej konfiguracji i zamontować do nich nóżki oraz tła. Jako tło sprawdzi się najlepiej cienka sklejka z tapetą. Na koniec wystarczy parę pociągnięć pędzlem z farbą, a potem lakierem i... gotowe!

Półka z drabiny? Z wiader?!

Sprawdź swój warsztat lub kantorek z narzędziami. Może tam znajdziesz coś, co się przyda? Kilkustopniowa, rozkładana drabina, na przykład. Wystarczy przykleić na kolejnych stopniach przycięte deseczki, pomalować, polakierować i mamy modny mebel gotowy.

Natknąłeś się na parę pustych wiader? Nadadzą się idealnie jako instalowane na ścianie półki do przechowywania drobnych rzeczy. Na spodzie każdego wiadra przyklej na krzyż taśmę malarską, tak by ramiona przecinały się pod kątem prostym na samym środku. Wywierć cztery otwory pomiędzy ramionami. Przyłóż wiaderka do ściany i umocuj je, wykorzystując przygotowane wcześniej otwory i wwiercone w ścianę kołki rozporowe.

Prosty regał

Idealnie wpasuje się w minimalistyczną, loftową lub industrialną stylistykę. Prosty regał z metalu lub drewna. Jeśli posiadasz stary sprzęt z metalu, sprawdź, czy nie uda Ci się wyciąć z nich prostokątów i przytwierdzić do ściany? A może masz dostęp do starych mebli, które możesz dowolnie piłować? Wytnij kilka prostokątów i cztery proste belki. Połącz wszystko i przymocuj do ściany.

Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl