Jaki wybrać stojak na wino

Czy to pod wpływem filmów z przepięknymi krajobrazami winnic, czy też może podróży w różne zakątki świata, liczba amatorów wina rośnie. Niektórzy dla samej przyjemności kolekcjonowania, inni być może dlatego, że to modne, gromadzą swoje niemałe zbiory w domach. Inwestując w takie hobby, warto również pomyśleć o sposobie przechowywania swojego cennego składziku. Gdzie więc najlepiej umiejscowić butelki z trunkiem i jaki wybrać stojak na wino?

Odpowiedni klimat

Zanim przejdziemy do wyboru mebla, należy znaleźć dla niego odpowiednią lokalizację. Najlepiej by była to przestrzeń, w której można utrzymać stałą temperaturę i kontrolować wilgotność. Należy także pamiętać o tym, aby wino leżakowało z dala od promieni słonecznych. A skoro już o leżakowaniu mowa – przejdźmy do prawidłowego sposobu odkładania butelek.

Lepiej na leżąco

Wspólną cechą stojaków na wino jest ułożenie półek. Specjalnie wyprofilowane, mają podpierać i stabilnie trzymać położoną na bok butelkę. Leżakując, wino dojrzewa bowiem najlepiej. Nie jest to mit, ani przesąd. Wynika to z tego, że tylko w takiej pozycji drewniany korek pozostaje wilgotny. Suchy korek pozwoliłby powietrzu przedostać się do środka, co pozbawiłoby trunek smaku i wyjątkowych właściwości. Jest to szczególnie istotne, gdy zamierzamy gromadzić kolekcję na lata.

Elegancja ponad wszystko

Stojaki na wino przyjmują obecnie przeróżne formy. Na rynku łatwo znaleźć minimalistyczne wersje metalowych regałów czy nawet plastikowe meble o wymyślnych kształtach. Takie rozwiązania jak najbardziej mogą świetnie uzupełniać nowoczesne, awangardowe wnętrza. Nam jednak najbardziej podoba się tradycyjne rozwiązanie dla przechowywania tego trunku – solidne drewniane regały, które dodają uroku, elegancji i wyrafinowania. Sami oferujemy szeroki wybór rozmiarów i wykończenia sosnowych stojaków.

O czym pamiętać?

Dobrze wykonany mebel powinien przede wszystkim być stabilny. W razie konieczności warto również pomyśleć o przymocowaniu regału do ściany. Co więcej, należy zwrócić uwagę na to, aby materiał, z którego wykonano stojak się nie odkształcał (ryzykownym wyborem może okazać się słabej jakości metalowy lub plastikowy stojak, które pod wpływem ciężaru może się zgiąć lub zerwać). Należy zastanowić się także, ile miejsca potrzebujemy – czy wystarczy nam mebel na 10 czy na 100 butelek. Pozostaje jeszcze kwestia wyglądu – ale przy wyborze estetyki, należy kierować się już tylko i wyłącznie swoimi upodobaniami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl